You are here:
UN transportbox 600 x 400 x 340 mm 461896
Quantity
Ex. VAT
Incl. VAT
| 1 | € 693,37 | € 693,37 In stock |
| 5 | € 630,20 | € 630,20 In stock |
| 10 | € 578,78 | € 578,78 In stock |
Price per unit
| Order number: | 461896 |
| Colour: | Silver |
| External length: | 600 mm |
| External width: | 400 mm |
| External height: | 340 mm |
| Internal length: | 510 mm |
| Internal width: | 350 mm |
| Internal height: | 300 mm |
| P650: | Yes |
| UN3373: | Yes |
| Road Transport: | Yes |
The aluminum boxes are very light, strong, durable and approved for transport of biological substances Category B.

