You are here:
BioPost Container 100ml 751
Quantity
Ex. VAT
Incl. VAT
| 100 | € 68,40 | € 68,40 In stock |
| 500 | € 66,44 | € 66,44 In stock |
| 1.000 | € 65,17 | € 65,17 In stock |
| 2.500 | € 58,80 | € 58,80 In stock |
| 5.000 | € 55,87 | € 55,87 In stock |
Price per 100 pieces
| Order number: | 751 |
| Colour: | White |
| External length: | 119 mm |
| External width: | 30 mm |
| External height: | 30 mm |
| Content: | 100 ml |
| Transparency: | Non transparent |
| Extra information: | With absorbing sheet |
The BioPost is particularly suitable for the liquid-tight transmission of blood- and serum tubes. The standard insert absorbs in the event of breakage the entire contents of the blood or serum tube.

